----

Akyazı kuzuluk beldesinde parkın  başkanı salim yarar tarafından yaptırılan şehitler ve gaziler parkı Sakarya valisi Mustafa büyük’ün katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.
Sakarya valisi Mustafa büyük. Bir Konuşama yaptı, vatanımız için canlarını veren şehitlerimizi hatırlamak gazilerimizin hatıralarını yaşatmak için bu tür için yapılar oluşturulması bizleri mutlu ediyor. Toprağımızın vatanımızın bütünlüğünü sağlamak için ülkemizin onurunu ve gururunu muhafaza etmek için daha bugün toprağa verilecek olan Afganistan şehitlerimiz var. Her aileden her şehirden her beldeden hemen hemen herköyden şehitlerimiz bize birer örnek teşkil ediyor. Birliğimizin beraberliğimizin gücümüzün ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Bu parkın güzel anlamlı düşüncelere katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum tebrik ediyorum. Allah şehitlerimize rahmet etsin gazilerimize sıhhat versin ve milletimiz böyle acılar yaşatmasın dedi.
parkın yapımında emeği olan Tugay komutanına Tuğgeneral Orhan Çınar’a alay komutanına Adnan Aslan’a büyükşehir belediye başkanın  Zeki Toçoğlu’na belediye başkanlarına ve iş adamlarına teşekkür plaketi verildi.
Plaket töreninin ardından Sakarya valisi Mustafa Büyük Tugay komutanına Tuğgeneral Orhan Çınar ve protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilerek parkın açılışı yapıldı.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top