----

Google Forum özelliği sayesinde kullanıcılarınızın birbiri ile etkileşim halinde bulunacakları özel bir sayfa oluşturmuş olursunuz. Çeşitli tartışma konuları ve paylaşımlar ile kısa sürede forum özelliği sayesinde sadık ziyaretçiler edinebilir ayrıca ziyaretçilerinizin sitenizde geçirecekleri ortalama ziyaret süresini de artıracak etkili bir stratejidir. Google Grupları İle Oluşturulmuş Forum Sayfası Demosunu incelemek için sayfa sonuna bakabilirsiniz. Blogger Forum ( Soru - Cevap Formu'da Yapa Bilirsiniz) Sayfası Oluşturma Forum oluşturmak için öncelikle Google Grupları sayfasını ziyaret ediyoruz, her blog kullanıcısının Google Grup hesabı otomatik olarak oluşturulmuş durumdadır. : https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!myforums , Grubu oluştur sekmesi ile forumumuzu oluşturmaya başlıyoruz.


Oluşturduğumuzun Grubun ayarlarını düzenleyebileceğimiz alan ile karşılanacağız.

Grup Adı: Oluşturmak istediğiniz forumun adını ekliyoruz , buna bağlı olarak ta @googlegroups.com uzantılı bir mail hesabımız oluşacak. Mail hesabı için oluşturulan isim önemli kenara not alın.

Benim forum adresimi '' Direktakip '' olarak belirledim buna paralel olarak da oluşan mail adresim : direk-takip@googlegroups.com

Grup Açıklaması: Seo yönünden size katkı sağlayabilecek bir alandır. Site içeriğiniz ile paralellik gösterecek şekilde doldurun.

Grubun Birinci Dili : Forumu kullanmak istediğiniz dil seçeneğini belirleyin.

Grup Tipi : Gelelim grubumuzu forum olarak ayarlanmasına , bu bölümü Web Forumu olarak belirleyin.

Oluştur sekmesine tıklayarak işlemi tamamlayın. Artık forum halinde düzenlenmiş bir Google grubuna sahibiz. Şimdi is forumu Blogger platformuna adepte etmemiz kalıyor.
Forumu kullanmak istediğiniz sayfayı yayın olarak yada sayfa olarak tasarlayabilirsiniz. Oluşturacağınız sayfa içeriğini girerken HTML bölümüne geçin ve aşağıda ki kodları yapıştırın.

HTML5 Temalar için Kot

<iframe src="https://groups.google.com/forum/embed/?place=forum/direktakip" scrolling="no" frameborder="0" align="center" height = "2000" width = "728" name="test" border="0">
</iframe>

 • Normal Temalar içinde Alttaki Kotu Kulanın

Blogger Forum Demo Örneği : http://www.direktakip.com/p/forum_24.html
<iframe frameborder="0" height="1000px" id="forum_embed" scrolling="no"
src="javascript:void(0)" width="100%">
  <br />
</iframe>
<script type="text/javascript">
  document.getElementById("forum_embed").src =
    "https://groups.google.com/forum/embed/?place=forum/direktakip" +
    "&showsearch=true&showpopout=false&parenturl=" + encodeURIComponent(window.location.href);
</script>

 • Kırmızı olarak verilmiş değeri değiştirerek boyutlandırma yapabilirsiniz.
 • Mavi olarak işaretlediğim alana ise kendi forum adresinizi yazmanız gerekiyor. 0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top