----

CHP Tabanı Adına Üzülüyoruz

CHP'nin bu kadar beceriksiz ve seviyesiz yönetime sahip olmasına açıkçası CHP tabanı adına da üzülüyoruz. Aynı şekilde MHP'nin bu kadar ağzı bozuk, küfürbaz bir yönetime sahip olmasına biz MHP tabanı adına da üzülüyoruz. BDP'nin bu kadar ayrıştırıcı olmasına, vesayet altında olmasına BDP seçmeni adına kaygıyla bakıyoruz.

Vatandaş belli ki kurulmuş, hastane diyor

Bakın hafta sonu yaptığımız ziyaretlerde bir şey gördüm. Bir dere akıyor. Derenin içi tamamıyla çöp. Fakat vatandaş enteresandır. Vatandaş belli ki kurulmuş, hastane diyor. Hastane inşaatı uzun sürdü doğrudur. Tehditlerden nedeniyle oluyor. İnşaat duruyor. Biz kendilerine dedik biz hastanenizi bitireceğiz. Bak şu anda kaba inşaatı bitmiş durumda. Fakat bu dere size bir şeyler vermiyor mu? Bu zor bir iş değil. Belediyenin işi. Belediye bütün çöpleri oraya döküyor. Konteynırlar bile içinde. Orayı temizlemiş olsa, Özalp'ın içinden tertemiz nehir akacak. Buna bile göz yumuyorlar. Bu ideoloji gözleri adeta köreltiyor. Böyle bir anlayış olabilir mi? Bu sizin o asli temizlik kültürünüzü ortadan kaldırıyor. İşte o ideolojinin deli gömleği her şeyi mahvediyor. Biz gereğini söyledik. Bakın burası hastalık üretir dedik. Hizmet alıyor musunuz, alamadığınız ortada. Sokakların halini gördük. Ama o konuyu kapatıp başka istismar alanlarına çekiyorlar.

Ege'nin incisi İzmir hiç hak etmediği bir ihmale maruz kalıyor

Aynı manzara İzmir'de de yaşanıyor. Ege'nin incisi İzmir hiç hak etmediği bir ihmale maruz kalıyor. Burada metro olayı yarım kalmıştı. Biz ulaştırma bakanımıza dedik ki Binali Bey bu işi hemen ele alacaksınız. Burayı birlikte bitireceksiniz. İzmir inşallah bu metroya kavuşsun. Böylece tamamladık ondan sonra da geldik burada ana muhalefetin başkanıyla birlikte açılışını yaptık.

Ama İzmir şu anda Türkiye'de ve dünyada çok ileri bir konumda değil. Buranın su konusunu büyükşehir belediyesinin kendisi çözmesi gerekir. Buraya suyu bile DSİ olarak biz getirdik.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top