----
Sayısal loto Nedir Nasıl Oynanır
şans oyunları arasında en popüleri olan sayısal loto 1 den 49 a kadar olan sayılardan 6 tanesi tutturmanızı isteyen oyundur. Daha doğru bir tabir ile bu 6 sayıyı doğru tahmin etmenizi sizden isteyen bir oyundur.

Peki sayısal loto nasıl oynanır?

Sayısal loto oynamak için şans oyunları oynatan yasal bir bayiye gitmeli ve  isteyin. 6 sayıyı makinenin rastgele seçeceği 6 sayıya bırakabileceğiniz gibi bu bilet üzerinden her bir kolondaki 49 sayı arasından kendiniz de 6 sayı seçebilir ve bu doğrultu da bir nevi kendi kaderinizi kendiniz yazmış olursunuz. 49 sayıdan 6 sını tahmin etmek aslında çok zor bir şey gibi gözükse de ihtimalleri hesapladığınız da gerçekten çok çok düşük bir ihtimal olabileceğini görebileceksiniz. Şans oyunu adını da işte tam bu nokta da alıyor. Belirli tahminler belirli rakamlar üzerinden oynamak yerine tamamen şansa bırakmak en doğru seçim olacaktır.

Sayısal loto sonuçları neyi ifade eder?

Sayısal loto da kazanmak için 49 sayı arasından en az 3 olmak üzere 4 , 5  ve büyük ikramiye için 6 sayıyı doğru tahmin etmiş olmanız gerekiyor. Noter huzurunda yapılan çekilişte bu 6 sayı belirleniyor ve sizin biletiniz üzerindeki 6 sayı ile bu 6 sayının 3 ü , 4 ü , 5 i ya da hepsi  doğru olması halinde ikramiye kazanmaya hak kazanacaksınız.
Tabi bu 3 , 4, 5 , 6 sayıyı doğru tahmin eden tek kişi olmayabilirsiniz. Bu durumda toplam ikramiye kazanan kişi sayısına bölünerek dağıtılır.
Sayısal Loto oyunu sonucunda ikramiye kazanan kişilerin ikramiyeleri,
  • ( 3 ) ve ( 4 ) sayı bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • ( 5 ) sayı bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri ya da MPİ Şubelerinden,
  • (6) sayı bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top