----
Süper loto nasıl oynanır ?
milli piyango idaresi tarafından oynatılan şans oyunlarından bir diğeri olan süper loto, katılımcıların 1 ile 54 sayıları arasındannoter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek olan 3 , 4 , 5 veya da 6 sayının doğru olarak tahmin edilmesine dayanan şans oyunudur.

Süper loto 1 ile 54 sayı arasından 6 adet sayıyı bilet üzerine yazarak bu 6 sayıyı doğru tahmin etmeniz ile ikramiye kazanmanızı sağlayan şans oyunudur.
Süper loto sonuçları nasıl açıklanır?
Süper loto çekilişi özel çekiliş küreleri kullanılmak sureti ile oyun planına göre 3 bilen 4 bilen 5 bilen ve 6 bilen kazananlara dağıtılacak ikramiye tutarları ile kazanacak numaraları belirler. Çekilişler milli piyango idaresi tarafından belirlenecek gün ve o saatte gerçekleştirilir. Kazananların parasının ödenmesinde sadece yetkileri dahilin içinde olması koşuluyla bayi ve bayiler ve de milli piyango idaresince belirlenen belirli şubeler ödemekle yükümlüdür.
Süper loto nedir Nasıl Oynanır
İkramiyelerin, bayiler ve de şubeler tarafından ödenme süreleri bayilere değil milli piyango idaresi tarafından belirlenir.

Kazandığımız ikramiyeyi ne zamana kadar alabiliriz?

Kazanılan ikramiyeler, yapılan çekiliş tarihinden sonra 1 yıl geçmesiyle zaman aşımına uğrar.
Peki kazanılan parayı alamama gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?
Kazanılan ikramiyeler, yapılan çekiliş tarihinden sonra 1 yıl geçmesiyle zaman aşımına uğradığı için 1 yıl sonra getirilen biletler geçersiz sayılır. Ayrıca sistem tarafından kabul edilmeyen yırtılmış, zaman aşımına uğramış, sahte, tahrif edilmiş, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez.
Kazanan bir bilete kazanılan ikramiye ödenmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde görünmesi ve bayilerce okunması gerekir.
Kimse tutturamazsa ikramiye ne olur ?
Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

İkramiyemi nereden alacağım ?

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya Milli Piyango Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top