----
Derdimizi 140 karakterde anlatmayı bize öğreten Twitter, şu sıralarda "çevrimdışı" telefonlara ulaşmanın yolunu arıyor. Yeni bir rapora göre Twitter, gelişmekte olan piyasalarda internetsiz ceplere farklı bir yöntemle ulaşacak.
İnterntesiz twitter Çok Yakında

FACEBOOK BENZER HİZMETİ SUNUYOR

U2opia Mobile'in Reuters'a yaptığı açıklamaya göre firma, basit bir kod girerek kullanıcıların popüler konulara erişmesini sağlayacak. U2opia Mobile, benzer hizmeti Facebook için de sunuyor ve 11 milyonun üzerinde kullanıcı, U2opia'nın Fonetwish hizmeti üzerinden, veri bağlantısına ihtiyaç duymaksızın Facebook ve Google Talk'a erişiyor.

140 KARAKTER OLMASI AVANTAJ

U2opia, internetsiz ceplere veri iletmek için USSD protokolünden faydalanıyor. Bu protokol ile sadece metin iletimi mümkün oluyor ve resimleri göremiyorsunuz. Twitter'daki paylaşımların 140 karakterle kısıtlı olması, U2opia'ya göre onu USSD'ye son derece uygun hale getiriyor.
U2opia'nın verdiği bilgilere gelişmekte olan pazarlarda 10 kişiden 8'inin cep telefonundan veri erişimi bulunmuyor. U2opia 30 farklı ülkede, 8 dilde konuma özel Twitter hizmeti sunacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top